01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Nie daliśmy rady, wycinka trwa.

Drukuj
Opublikowano Super User

15.02.2016

         Trwa w WPKiW wycinka starych, co nie oznacza , chorych drzew.
Dzieje się tak pod hasłem odnowienia drzewostanu i zgodnie z decyzjami wydanymi przez urzędników UM w Chorzowie zezwalającymi na wycięcie okolo 2 tys. drzew na przestrzeni tego i następnego roku. Niestety
w wyniku zmowy byłego prezesa zarządu spółki  A.Godlewskiego i jego partyjnego kolegi prezydenta miasta Chorzów A.Kotali przy udziale posłusznych mu urzędników - nasze stowarzyszenie nie uczestniczyło w podejmowaniu tych decyzji.
   Na nic zdał się
także Apel naukowców Uniwersytetu Śląskiego skierowany w kwietniu 2015 roku do Marszalka woj. śląskiego o ponowną analizę wydanych decyzji i ograniczenie zakresu wycinki jedynie do drzew faktycznie chorych i zagrażających spacerowiczom.
   Nic nie wskóraliśmy naszą skargą do Marszałka w tej sprawie z dnia 18 listopada ub. roku. Odpowiedź udzielona przez przewodniczącego rady nadzorczej WPKiW SA, że wycinka ma uzasadnienie i odbędzie się na podstawie wydanych decyzji oraz zostaną wykonane nowe nasadzenia nie pozostawiła nam już żadnego manewru. Pozostałoby jedynie przywiązać się do drzew. Poza tym po raz kolejny zostalismy posądzeni o dzialanie mające wyłącznie tworzenie atmosfery strachu, że ktos próbuje zniszczyć kulturowe dziedzictwo Parku, co jest oczywistą nieprawdą, gdyż w swoich wystąpieniach reprezentujemy opinie użytkowników Parku.
   A nawiasem, skoro jesteśmy przy wycince to należałoby wyciąć szybko wszystkich dotychczasowych członków rady nadzorczej, a powołując nowy, merytoryczny skład ograniczyć go do trzech osób.
  Z BIP-u UM Chorzów dowiedzieliśmy się ostatnio,

że poza nami urzędnicy UM wydłużyli nawet terminy planowanych wycinek; niektóre bowiem decyzje wygasały z końcem 2015 roku i nie można by było ich aktualnie prowadzić. Mielibyśmy wówczas szanse na uczestniczenie w nowych decyzjach i ograniczenie wycinki do niezbędnego minimum.
         Członków Stowarzyszenia NASZ PARK, miłośników Parku a także mieszkańców Chorzowa już nic jednak nie dziwi skoro tzw. magistrat i spółki od niego zależne - to partyjny i koleżeński układ złożony z ludzi jeszcze do niedawna rządzącej partii (PO), przechowalnia nieudaczników pogonionych z innych miast, ale za to sprytnie wykorzystujących pieniądze podatników /patrz www.chorzównaszemiasto.pl - artykuł o nietoperzu w UM/

Komentarzy (4)

 • Don Pedro
  Czy wiecie, że właściciel wioski rybackiej, który dostał wypowiedzenie od zarządu parku teraz będzie lody kręcił z "glacokiem"? Organizuje świąteczne śniadanie.
 • Don Pedro
  A serial komentarzy pod artykułem dot. wizyty nietoperza w chorzowskim urzędzie trwa w najlepsze, a informacje stają się coraz bardziej ciekawe.
 • Paweł
  Na BIP-ie UM Chorzów znajduje się protokół pokontrolny UKS Katowice z którego jasno wynika jak "glacok" kombinuje z subwencjami oświatowymi. Najlepsze jest to, że urzędnicy skarbowi przekazali swoje ustalenia 23.12.2015r. Fajne miał "glacok" święta, ha, ha, ha. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek rozliczania. Czekamy na RIO i NIK, by w ukazały rzeczywisty obraz rządów w Chorzowie.
 • jan
  Działanie Zarządu WPKiW SA to dowód arogacji ,utrzymywania obrazu bezchołowia,i nikczemności osób wywodzących się z PO/czyt z-Popaprańców//Wycinka drzew jest podyktowana zrobieniem niecnych interesów z firmą wykonujaca te czynności.To jest działanie w porozumieniu z UM w Ch-ie by nabić "kabzę"grupy przestepczej.Gdzie nie spojrzysz to korupcja,szalbierstwo, przestepcze kolesiostwo,i odmużdżanie społeczeństwa, wmawiając obywatelom że jest zagrożona DEMOKRACJA. A zdrowe dorodne drzewa giną.

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Nie daliśmy rady, wycinka trwa.. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla