01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Nowy prezes na święta

Drukuj
Opublikowano Super User

   Pocztę elektroniczną naszego Stowarzyszenia zalała korespondencja na temat powołania nowego prezesa spółki WPKiW SA. Piszący są oburzeni, że w Parku nadal nie ma gospodarza z prawdziwego zdarzenia a górę wzięła polityka.
    Nowym prezesem został Andrzej Wyrobiec. Skąd ?

Tym razem z Krakowa, a szkoda, że nie z Gdańska, Olsztyna czy Szczecina. Bo przecież ten nasz biedny Park (przypomnijmy straty za rządów A.Godlewskiego wyniosły łacznie prawie 20 mln zł) może sobie pozwolić na wszystko. Na pensje prezesa godne premiera czy sędziego TK ( o który teraz tyle awantury), koszty codziennego dojazdu do pracy z Krakowa i to zapewne bardziej "wypasioną furą" niż ta poprzedniego prezesa, koszty 5 osobowej Rady Nadzorczej, która nowego prezesa powołała. Nie wybrała w konkursie - tylko powołała. Zrobiła to i zapewniła powołanemu kontrakt, którego warunki zapewniają, jak się domyślamy, zapewne godziwą odprawę, jeżeli nowa władza uzna, że ma lepszego kandydata.
      A jakie nowy prezes ma kompetencje, by zarządzać naszym Parkiem i jak jest w stanie identyfikowac się z potrzebami mieszkańców regionu, z historią powstania tego Parku i jego szczególnym miejscem w Polsce i Europie. Z tego co czytamy oprócz ukończonej historii na Uniwersytecie Pedagogicznym i studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości i finansów, zasiadania w radach nadzorczych a ostatnio w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prezes posiada znakomite kompetencje partyjne. Był i jest działaczem Platformy Obywatelskiej, blisko Grzegorza Schetyny. Tej Platformy, która nowej władzy ciagle zarzuca, że "ustawia" w spółkach "swoich ludzi", że rezygnuje z konkursów na ważne stanowiska. Tej samej Platformy, która mając jeszcze władzę w samorządzie wojewódzkim na Śląsku wykorzystuje sytuację i zapewnia swoim partyjnym kolegom intratne, wysoko płatne stanowiska bez oglądania się na koszty finansowe i społeczne.
     W najbliższym czasie będziemy chcieli się spotkać z nowym prezesem i zweryfikować medialne opinie, w szczególności co do wizji zarządzania Parkiem i uznania Parku jako Pomnika Kultury Współczesnej, chronionego przepisami prawa.

 

 

Komentarzy (6)

 • Don Pedro
  Przeczytajcie komentarze do artykułu "W chorzowskim magistracie swoje sprawy załatwiał nietypowy, skrzydlaty petent... nietoperz" (Chorzów.naszemiasto.pl), a zobaczycie w jakim stanie jest Chorzów i co wyczynia "glacok"!!!
 • Iwona
  warto przeczytać
  http://wpolityce.pl/polityka/166026-platformo-bujaj-sie-slaska-radna-po-odchodzi-z-partii-i-nie-zostawia-suchej-nitki-na-platformie-potraktowali-polske-jak-wojenny-lup-jak-dziwke
 • Don Pedro
  Zamiast życzeń Noworocznych jako syn tej ziemi pytam Jarosława co teraz zrobi? Olał Europę, kierując swoje bezmyślne racje stanu za ocean, wysyłając Dudałę do Ameryki- wiadomo polonia. Srodze się jednak zawiódł, bo nasz "czarny koleżka" jest the best i swoich doradców spytał co to w Polsce za "fucking system"?
 • obserwator
  co się dziwić jak marszałek z okolic Rybnika, dyrektorka działu właścicielskiego w urzędzie marszałkowskim z Częstochowy to park to nie ich bajka. Przecież gdyby znaleźli dobrego gospodarza to jak się go pozbyć gdy trzeba będzie wsadzić gdzieś swojego kolesia, chociaż nieudacznika, bo według nich to tylko park czy jest czy go niema to żadna strata oni tutaj nie bywają
 • Don Pedro
  Wybór prezesa w parku to farsa. Kto rozliczy byłego ? Kto rozliczy figurantów z tzw. rady nadzorczej? Kto rozliczy marszałków za tolerowanie samowolki finansowej? Odpowiedź nigdy nie padnie, bo Polska to "taki dziki kraj" i "ch.. i dupa oraz kamieni kupa".
 • jan
  i stało się PO jako" Partia Obłudy " potwierdziła swe nazewnictwo.Bez konkursu lecz z powołania obsadza swych popleczników ..Nie chodzi tu o dobro społeczne lecz o nabijanie "kabzy" swym kolegom.Ach ty Polsko nie masz szczęścia do rządzących.Patrząc dzisiaj na Polskę wyjaśnia się sytuacja dlaczego Polska została zmieciona na 123 lata z mapy Europy.Gdy tak dalej historia się potoczy nastapi powtórka. Jeden z byłych ministrów MSW już " krakłał " że nasze państwo praktycznie nie istnieje.

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Nowy prezes na święta. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla