01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Nie dajcie się nabrać na hasła!!

Drukuj
Opublikowano Super User

     Trwa kampania wyborcza. Ze wszystkich możliwych słupów i latarni spoglądają na nas znajome, oklepane twarze kandydatów z ich hasłami wyborczymi . Śląsk na nich odmieniany jest przez wszystkie przypadki : „bo liczy się Śląsk”, „dla Śląska”, „Śląsk najważniejszy”, „w Metropolii Śląskiej siła” itd.
     Są to ci śląscy posłowie, którzy już w sejmie byli i ich głosu, ani działań na rzecz decyzji, które przyniosą Śląskowi rozwój i rozwiązanie jego specyficznych problemów - nie doczekaliśmy się. Bo gdyby porównać jak rozwijały się przez ostatnie lata np. Wrocław, Gdańsk, Poznań czy Białystok okazuje się, że jako region jesteśmy po prostu niedoinwestowani, nie rozwiązano tu żadnych z palących ten region - problemów. I opinii tej nie zmienią niektóre ważne dla nas inwestycje szczególnie w z dziedziny kultury. Dla Stowarzyszenia NASZ PARK nawet budowa za przeszło 30 mln złotych jednego odcinka nowej Elki nie jest osiągnięciem, jak to usiłował nam i nie tylko wmówić były prezes Godlewski; jest jednym z przykładów, że pieniądze z Unii europejskiej są wydawane nierozważnie, budujemy drogo, nie szanujemy często i nie rewitalizujemy dorobku poprzednich pokoleń.
    Przyjrzyjmy się niektórym oklepanym twarzom. I tak : nieudolny poseł i wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz zniewala swoim hasłem "bo liczy się Śląsk". Tymczasem nic dla niego nie zrobił, bo brak mu po prostu kompetencji, by zajmować takie stanowisko i funkcje. Dla nas członków Stowarzyszenia NASZ PARK Tomczykiewicz zapisał się jako jeden z tzw. grupy BOT-oks, która rozciągnęła parasol ochronny nad swoim partyjnym koleżką A.Godlewskim, największym, jak się okazało, grabarzem naszego ukochanego Parku WPKiW. Przez 4 lata Godlewski tak zarządzał spółką, że skumulowane za ten czas straty wyniosły ok.20 mln zł; nie remontując obiektu doprowadził do ruiny Falę, na której remont mogły być pieniądze, gdyby nie rozpasanie prezesa ; pozwolił razem z poprzednikiem A.Kotalą, by kultowa kawiarnia Przystań niszczała przez ciągnący się od 10 lat remont; zamknął Kapelusz, którego dalszy los jest nieznany i nie wiemy czy znajdą się pieniądze na jego remont i zabezpieczenie; za 1,5 mln zł wymalował ścieżki rowerowe w Parku i urządził ścieżkę „zdrowia” zarastającą aktualnie trawą; wydał 650 tys. na zmianę nazwy Parku i kolejne setki tysięcy zł na promocję i bezwartościowe gadżety, itp.. Poseł Tomczykiewicz rozciągający parasol nad Godlewskim nie znalazł dla nas czasu na spotkanie, by omówic sprawy Parku mimo, że wielokrotnie o to zabiegaliśmy.
Andrzej Gościniak, aktualnie kandydat na posła z ramienia Platformy z hasłem „w Metropolii Śląskiej siła” . W czasie, gdy sprawował funkcję przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego na prośbę naszego Stowarzyszenia o przekazanie radnym sejmiku "Apelu do radnych w sprawie nieprawidłowości w WPKiW" - butnie odpowiedział nam ,że nie jest pocztą. Arogancja z jaką prowadził sesje sejmiku, odnosił się do nas oraz sąsiadów i mieszkańców Bytkowa wpłynęła na to, że w ostatnich wyborach samorządowych nie został wybrany do sejmiku. Także i teraz wyborcy powinni pokazać mu środkowy palec.
Jan Rzymełka - znak rozpoznawczy: broszka pod szyją ; nie znajduje czasu na merytoryczne rozmowy, lubi pokazywać się na spotkaniach, otwarciach, wernisażach itp. Apelujemy, by wyborcy zagłosowali na kandydata bardziej kompetentnego.
Jacek Guzy - kandydat na senatora, były prezydent Siemianowic, któremu mieszkańcy "podziękowali" za nieudolne rządy, były członek rady nadzorczej WPKiW. Jako prezydent Siemianowic zapewnił sobie dla podległej mu firmy 3-letnią umowę na sprzątanie Parku ułatwiając Godlewskiemu haniebny rozbiór firmy WPKiW, „rozkurzenie” i „postawienie pod ścianą”, wynagradzanych jak niewolników, wieloletnich pracowników obsługi zieleni parkowej. Strach pomyśleć, jeżeli taki będzie nas reprezentował w Senacie! Przykładów posłów ze Śląska, którzy nie wypełnili swej misji dbałości w parlamencie o interesy regionu

a dzisiaj ponownie pokazują na plakatach swoje twarze jest jeszcze wielu. Wybierając ich ponownie - Śląsk dalej nie będzie się liczyć, bo dla nich głównie liczy się „koryto i kasa”.
      Są natomiast tacy, którzy nie będąc posłami potrafili nam pomagać i upominać się o sprawy Parku i to nawet wtedy, gdy odbierano im głos, czy też rzucano kłody pod nogi. Należą do nich startujący w tych wyborach Michał Wójcik (PiS)radny sejmiku oraz Jacek Piwowarczuk (Kukiz'15) radny m.Katowic.
Pamiętajcie Drodzy Wyborcy.  Bez względu na to, z którą opcją polityczną się identyfikujecie wybierajcie nowych kandydatów z tych ugrupowań i partii, które popieracie.Ci którzy już byli posłami - są oderwani od rzeczywistości, nie potrafią zrozumieć naszych potrzeb i potrzeb regionu, bo od lat dobrze zarabiają, bo ich rodzin i znajomych nie dotykają sprawy bezrobocia, a sprawy zwykłych ludzi traktują arogancko.
Oby nie stało się tak, że po raz kolejny zostaniemy oszukani.

 

 

 

Komentarzy (6)

 • Robert
  To co napisałeś jest dla mnie zatrważające wszyscy mówią,widzą,słyszą,piszą,informują ,a układ rozwija się coraz bardziej pod egidą kancelarii prawnych realizujacych usługi dla "samorządu" za kolosalne pieniądze ...cóż wypada tylko po raz kolejny zaprosić organa ścigania do Chorzowa,ale to wymaga funkcjonowania państwa prawa,ale oczyszczenie nadchodzi!
 • Don Pedro
  Robert, w Chorzowie mówi się już o typowej mafii. Obecny prezydent "lubi" śmierdzące interesy.
 • Robert
  Całkowicie popieram należy wreszcie doprowadzić do przestrzegania prawa w kraju, odsuwania od władzy samorządowej i rządowej pospolitych złodzieji z platformy!
 • Don Pedro
  Niniejszym ogłaszam niechybny koniec platformersów, partii nastawionej na dojenie państwowej kasy. Panie Kaczyński przestań pan opowiadać o jakiejś zemście. Czas zabrać się do roboty i rozliczyć partyjnych gangsterów.
 • obserwator
  prawda w 100% tylko czy wyborcy to zrozumieją i zagłosują za nowymi twarzami, które może spróbują coś dla naszego regionu zrobić pozytywnego
 • jan
  w pełni popieram treść artykułu ,który celnie przedstawia rzeczową opinię na temat szczególnie Pana T.Tomczykiewicza. Tak nie udolnego i nie kompetentnego szefa partii , spotkałem będąc w przeszłości zwolennikiem PO/czyt Partii Obłudy/.Cztery lata temu rozstałem się , poznając poziom myślenia członków PO, stwierdziłem że szkoda tracić czas, patrząc że tylko osobiste karierowiczostwo dla szefa Śląskiej PO jest ważne a nie społeczność i gospodarka Ślaska.Precz z PO/ czyt Partią Obłudy/-pozdrawiam

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Nie dajcie się nabrać na hasła!!. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla