01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Koniec Fali !?

Drukuj
Opublikowano Super User

    Po miesiącu doczekaliśmy się wreszcie  „odpowiedzi” na nasze pismo w sprawie uruchomienia  tego lata Kąpieliska Fala i jego przyszłości. Niestety jak zwykle na nasze wystąpienie do  Marszałka Wojciecha Saługi udzieliła odpowiedzi ferajna popierająca bezkrytycznie Godlewskiego zwana bardziej urzędowo Radą  Nadzorczą. I oto co przeczytaliśmy. Tak naprawdę to nic nowego. Bo o tym, że  stan Fali badają  spece z dozoru technicznego, straży pożarnej i sanepidu dowiedzieliśmy się na początku lipca br  z prasy, którą zresztą sami zaalarmowaliśmy po naszym czerwcowym spacerku rowerowym po Parku.

Stwierdziliśmy 11 czerwca, że Fala zarasta metrowej wysokości chwastami i jest zamknięta na dziesięć spustów. Podczas naszego następnego rekonesansu stwierdziliśmy, że wprawdzie wykosili chwasty, ale też na naszych oczach wywozili z Fali jakieś silniki, co pachniało  jakimś demontażem nie tak starej instalacji uzdatniania wody, którą zamontowano kilka lat temu jako wyjątkowo nowoczesną i sprawną. Teraz okazuje się, że kąpielisko jest stare, zużyte i należałoby poszukać dla niego nowej formuły. Jakiej nie wiadomo, za jakie i skąd pieniądze też nie. Wszelkie remonty są bowiem wg zarzadców Parku  nieopłacalne! Nie ma kilkumilionowych przetargów i prowizji.
Jeżeli chodzi o zużycie to stawiamy pytania, kto do tego doprowadził, kto zaniedbał bieżące remonty i remonty, które mogły unowocześnić obiekt. Tak przecież zrobił każdy z nas mieszkający  w blokach czy kamienicach, remontował swoje mieszkanie (łazienkę, podłogi,okna itd), bo materiałów nie brakuje, a przy gospodarskim podejściu można było wysupłać także na ten cel środki. Ale po co? Ostatnie lata rządów kolesiów spowodowały, że zarządzanie Parkiem polegało głównie  na ruinie i likwidowaniu zaprojektowanych w Parku atrakcji. Lepiej było doprowadzać je do ruiny, zasypać baseny,  wyburzyć niektóre obiekty itd. Przypomina nam się sprawa  starej ELKI. Nie było 10 mln zł na remont całej 3 odcinkowej kolejki, ale znalazło się 35 mln na jeden odcinek. Pewnie, że  jest nowocześniejsza, ale czy na pewno trzeba wydać na cały taki obiekt  100 mln zł.
Wracając do zmiany  formuły kąpieliska,  to czy aby nie chodzi i odgrzanie pomysłu parku wodnego. Powstało ich w ostatnim czasie niemało, wszystkie nie mogą się utrzymać mimo, że ceny windują  bardzo wysoko. W niedzielę  np.w Tarnowskich Górach 1 godzina kosztuje 19 zł od osoby, dwie godziny 29 zł.  Kogo na to stać? W upały jakie doskwierają nam ostatnio potrzeba po prostu przyzwoitego, taniego kąpieliska sezonowego, na które stać tych, którzy nie mają za co wysłać dzieci na kolonie lub obóz.

        Co więc będzie z Falą? Jesteśmy najgorszych myśli, że zniknie kolejny obiekt w parku, który jako jeden z wielu był jego ikoną i został zbudowany dla zwykłych ludzi. O tych przecież poprzedniemu guru Platformy chodziło, ale jak już się społeczeństwo przekonało był to tylko pic na wodę.
      Na koniec znowu doczekaliśmy się stwierdzeń  Ferajny  ( Rady nadzorczej),   że wszystkie nasze zastrzeżenia co do gospodarowania Parkiem i bezsensownego  ( wg nas) wydawania pieniędzy są nieprawdziwe. Bo  wg rady nadzorczej  wydanie np. 650 tys. złotych na promocję nowej nazwy Parku -  to nie jest wydanie pieniędzy na zmianę nazwy. Rada nadzorcza robiąc nam wodę z mózgu usiłuje nam wmówić, że  zmiana nazwy i jej promocja   nie kosztowała ani grosza.To samo dotyczy malowania asfaltu. 
        Do oskarżeń, że działamy na szkodę Parku wyciągając na światło dzienne nieprawidłowości i  przypadki działalności zarządu Parku bliskie korupcji i na szkodę  Parku już się przyzwyczailiśmy. 

 

 

 

Komentarzy (7)

 • Paweł
  Przykład rozpasania w gospodarowaniu środkami publicznymi idzie z góry: http://www.fakt.pl/polityka/szokujace-wydatki-w-kancelarii-prezydenta,artykuly,564580.html
 • Elka2312
  A dlaczego badania stanu Fali nie przeprowadzono w kwietniu, kiedy byłby czas na wykonanie ewentualnych niezbędnych napraw, by uruchomić ją z początkiem wakacji. Wtedy grabarz Godlewski był zajęty organizowaniem spółki Wesołe Miasteczko, by upchnąć tam złom sprowadzony z Danii.A tak przy okazji co z Kapeluszem? Czy on podzieli los innych zrujnowanych i zlikwidowanych obiektów w Parku.
 • Robert
  Skoro Rada Nadzorcza to posłuszny aparat paltformerski to nie ma szans na uczciwy konkurs wyboru prezesa parku ,dlatego pozostaje konieczność powiadomienia CBA o objęciu nadzorem tego konkursu,bo inaczej zamiast fachowca wybiorą na stołek kolejnego durnego platformersa-niszczyciela!
 • Robert
  Przy takiej Radzie Nadzorczej szansa na uczciwie wybranego prezesa parku wynosi zero! Ten konkurs na prezesa parku powinien być objęty nadzorem CBA , bo inaczej jak nic będziemy mieć kolejnego partyjniaka, a nie fachowca !!!
 • Jerzy
  Jakim trzeba być warchołem, by jako poseł buczeć w czasie wystąpienia prezydenta w Sejmie?
 • Paweł
  Czytajcie www.http://tosz.salon24.pl/661881,wieczna-lustracja-buzka
 • Don Pedro
  Pamiętacie jak Godlewski roztaczał wizje nowoczesnego obiektu z ekologiczną instalacją do utrzymania czystości wody. Obiektu na którym będą samoczyszczące się akweny. To jest rozmyślne robienie wyborcom z mózgu sieczki. Ten "wybitny" specjalista sprawił, że park upada. Na imprezach jednej sportowej a drugiej muzycznej mimo ogólnopolskiej rangi było niewiele widzów. W soboty czy niedziele park też odwiedza bardzo mało osób.

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Koniec Fali !?. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla