01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Czy to tylko pozory ?

Drukuj
Opublikowano Super User

Po naszym rowerowym spacerze po Parku w dniu 11 czerwca br, zaalarmowani zostaliśmy, że wszystko wskazuje na to, że Fala nie zostanie w tym roku uruchomiona. Oznaczać by to mogło koniec tego kąpieliska, od wielu lat nie remontowanego, kąpieliska, na którym zasypano już kilka basenów, a ostatnio także ograniczono jego powierzchnię. Skandaliczny  brak gospodarskiego  podejścia obecnego i poprzednich zarządców Parku do tego obiektu, nie zapewnienie finansowania  jego remontu przez właściciela tj zarząd województwa powoduje, że Fala marnieje na naszych oczach. Postanowiliśmy więc wystąpić w dniu 25 czerwca z zapytaniem wprost do właściciela o termin uruchomienia Fali podczas  trwających już wakacji 2015 oraz przyszłości tego obiektu. W naszym wystąpieniu wskazaliśmy także na społeczną funkcję kąpieliska Fala, które pozwala dzieciom, młodzieży i całym rodzinom, których nie stać na zorganizowanie wyjazdowego wypoczynku wakacyjnego – bezpieczne spędzenie czasu w naszym Parku. Czekamy na odpowiedź, mamy nadzieję , że rychłą. 
Tymczasem wczoraj stwierdziliśmy, że na Fali w ubiegłym tygodniu  wykoszono trawniki i widać, że coś się dzieje. Oby nie były to tylko pozory  uruchamiania FALI? 

Między innymi zauważyliśmy pracowników MPGKiM Siemianowice wywożących jakieś silniki z terenu kąpieliska, czyżby  do naprawy?, konserwacji?, dlaczego dopiero 29 czerwca kiedy wakacje już trwają i od środy zapowiada się upalną pogodę? Oby nie okazało się nagle, że są zepsute, nie nadają się do naprawy itd. A może okaże się, że baseny są nieszczelne, san-epid nie odebrał wody,  nie zabezpieczono na czas obsługi ratowniczej itp.itd. Czekamy na dalszy ciąg, narazie bowiem na bramie znajdujemy informację:”Kąpielisko Fala nieczynne. Pracownicy ochrony nie udzielają informacji.”
Jeden z komentujących mój „Rowerowy spacerek…..” zarzucił mi, że widzę tylko same złe rzeczy, że wprawdzie Godlewski  to nieudacznik i winni są też jego poprzednicy i na końcu, że kocha ten Park. Ja też bardzo kocham  nasz Park,  ale mam dość  zachwytu i samozadowolenia w Gazecie/Tubie Parkowej, dość arogancji władzy ( w tym także właściciela i zarządzających Parkiem), która udaje, że słucha i wszystko robi dla  tych „zwykłych ludzi”. Byłoby to prawdą, gdyby ta władza zamiast doprowadzać do ruiny obiekty parkowe (wcześniej Elkę i wąskotorówkę, teraz Falę) na bieżąco utrzymywała je w dobrym stanie, poszukiwała sfinansowania kosztów ich remontu, ograniczyła koszty swojaków i swojego funkcjonowania, by ci zwykli ludzie mogli w parku po prostu wypoczywać i cieszyć się życiem.

Komentarzy (12)

 • jan Błaut
  wiadomo już że Pan Godlewski odwołany.Jego następczyni/prawdopodobnie/winna dla własnego i społecznego dobra
  sporządzić bilans przejęcia WPKiW.SA i podać do publicznej wiadomości.Społęczęństwo Ślaska czeka na taka informację.Gdy tego nie zrobi to poświadczy swoje"kompetencje".-pozdrawiam jan
 • Damian
  na facebooku trzykrotnie staralem sie zapytac park slaski o to co w tym roku w falą - odpowiedzi nie dostalem, za to zablokowano mi mozliwosc komentowania zawartości tworzonej przez park slaski - gratulacje dla moderatora profilu fb
 • Hubert
  Jeszcze jedno. Śmiem przypuszczać, iż Park dzierży niepodzielnie światowy rekord zagęszczenia dyrektorów, prezesów, zastępców, członków zarządu, głównych specjalistów, rzeczników prasowych itp. w stosunku do ogólnej ilości zatrudnionych w zakładzie pracy pracowników.
 • Hubert
  Kolej na następnych. Ale to dopiero na jesień. A jest w czym przebierać .Zakład jedyny w swoim rodzaju. Nie posiada pracowników do robót fizycznych,( których to na tak dużym terenie jest mnóstwo) tylko samych zarządzających i kontrolujących.
  ZOBACZ koniecznie. Schemat graficzny struktura zarządu WPKiW :
  http://www.wpkiw.4bip.pl/datadir/doc/bip_1309423898.pdf
 • jan
  Marszałek woj.Ślaskiego długo zwlekał z odwołaniem słońca parku.Tyle szkody co uczynił Godlewski WPKiW można opisać w wielotomowej książce.Jedno jest pewne Zarząd Województwa był odporny na wiedzę o zakresie szkód wyrządzonych parkowi. Oby następca Godlewskiego nie był z jego namaszczenia lub znowu z namaszczenia BOToxu.-pozdrawiam
 • Eelka2312
  Potwierdzam, nareszcie ten ignorant i arogant nie będzie zarządzającym Parkiem WPKiW. Mam nadzieję, że stowarzyszenie NASZ PARK, które od prawie 10 lat wywleka sprawy,które zamiatane są w WPKiW pod dywan doczeka się dopuszczenia do bezpośredniej rozmowy z Jego Eminencją Marszałkiem woj. śląskiego na temat zaszłości w zarządzaniu parkiem i przyszłości Parku.
 • jan
  dotarła wiadomość jeszcze nie potwierdzona, że Zarząd Parku nie dostał absolutorium od Zarządu Województwa.Czy to prawda? Czy wreszcie zrozumiano, że zarządca WPKIW SA to nieudacznik.--pozdrawiam- Żegnaj Panie Godlewski!!!!!!!! lepiej póżno niż wcale
 • Don Pedro
  Acha, jeszcze jedno. Czy to prawda, że Godlewskiego mają odwołać?
 • Jan
  jak negatywny poziom odpowiedzialności posiada Zarząd Województwa że toleruje rozkład WPKiW. pod obecnym kierownictwem Prezesa Godlewskiego.Zachodzi zadać pytanie czy najpiękniejszy park w Polsce zasłużył sobie na to by miernota umiejętnosci zarzadzania i odpowiedzialnosci za majatek społeczny ciagle była na świeczniku PO/czyt Partii Obłudy/-pozdrawiam
 • Don Pedro
  Dziwię się, że macie wątpliwości co do intencji Godlewskiego. Jeżeli wierzyć tym wszystkim jego bredniom otwarcie fali kosztuje ok 300tys. złotych, których on po prostu nie ma. Wszystko co w parku się dzieje to w języku wojskowym "pozoracja pola walki". Tak działają wszyscy nieudacznicy tej opcji politycznej. Dowód przedstawiła Kopacz w programie dla Śląska, który jest jedną ściemą.
 • pielgrzym
  Po 7 latach za granicą wróciłem do Chorzowa z przyjaciółmi, by pokazać im nasz znany w Polsce i w Europie park WPKiW. Wstyd mi było, bo przeraził mnie widok pięknych niegdyś obiektów parkowych Przystani, Stadionu Śląskiego, kapieliska Fala i jego otoczenia. Skate park, który powinien być atrakcją dla młodzieży to ruina i śmietnik ( sajgon!). Załuję,że prowadziłem tam moich znajomych. Czy w Polsce nikt za nic nie odpowiada? • Eelka2312
  Chyba z tą Falą to faktycznie ściema. W nowej Tubie Parkowej prezes nie zająknął się, że atrakcją lata 2015 będzie Fala, natomiast zapraszał do kolejnej piwiarni na Dużym Kręgu.Także z planach półkolonii dla dzieci organizowanych przez Catering Silesia - Fala po prostu nie występuje. Chyba te gnidy faktycznie znajdą pretekst, by nie uruchomić kąpieliska i doprowadzić je do całkowitej likwidacji!!!

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Czy to tylko pozory ?. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla