01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Czy kolejny, oszukańczy zwrot na tzw.„zwykłych ludzi”?

Drukuj
Opublikowano Super User

     Przed czterema laty guru Platformy dziś uciekinier Tusk  obiecywał w kampanii wyborczej, że PO w kolejnej kadencji zajmie się sprawami „zwykłych ludzi”.
Po wyborach natychmiast  o tym zapomniano, podwyższając na rok? podatek VAT, wiek emerytalny do 67 roku życia; wdrażając przepisy ograniczające prawa pracowników, umożliwiające rozwój tzw. zatrudnienia na „śmieciówkach”  i wiele innych, które spowodowały kolejne fale emigracji młodych ludzi.
    Na naszym śląskim podwórku arogancka ekipa urzędników PO, w tym marszałków Sejmiku Śląskiego nie znalazła przez całe 8 lat  choćby jednej godziny, by przedstawiciele Stowarzyszenia NASZ PARK zrzeszającego tzw. zwykłych ludzi dostąpili  „zaszczytu” osobistej z nimi rozmowy i możliwości przekazania swoich obaw związanych z zarządzaniem Parkiem-WPKiW. Wysłaliśmy w tej sprawie kilkanaście pism do kolejnych marszałków, za każdym razem zbywani odmową przez niższego stopnia urzędników.   Nasze Stowarzyszenie, które w styczniu 2016 będzie obchodzić jubileusz 10-lecia swojego istnienia,

tylko w roku 2006 zostało zaproszone do urzędu marszałkowskiego, by  czynnie uczestniczyć w dyskusji nad opracowaniem  „Programu modernizacji WPKiW”, który następnie przyjęty został w czerwcu 2006 r. przez Sejmik Województwa Śląskiego.
   
Dzisiaj, po przegranej prezydenta B.Komorowskiego wraca  w platformie sprawa pochylenia się nad sprawami zwykłych ludzi. Ostatnia nasza próba zapisania się w kwietniu br. do marszałka Saługi w sekretariacie urzędu spełzła na niczym, ponieważ trwała kampania prezydencka i dopiero po tych wyborach zostanie nam wskazany termin spotkania z marszałkiem województwa.
Liczymy, że tak się właśnie stanie, skoro aktualny stał się znowu zwrot na  tzw.zwykłych ludzi.

 

 

 

 

Komentarzy (4)

 • Don Pedro
  Przegrana w wyborach prezydenckich pokazała, że platformiani politycy oprócz pustych głów mają o wiele poważniejszy problem. Okazuje się, że nie posiadają oni umiejętności czytania ze zrozumieniem. Po raz kolejny zebrali się, by debatować nad przyczynami porażki. Zamiast bezproduktywnych debat wystarczy lektura forów internetowych, z których nawet krowa jest w stanie wyciągnąć właściwe wnioski.
 • Don Pedro
  Prawdziwą twarz platformy pokazał Komorowski po pierwszej turze, najpierw wymachując pięścią w kierunku przeciwników oraz w czasie debaty z Dudą kiedy to wiecznie przerywał wypowiedzi kontrkandydata.
 • jan
  Buta,arogancja,sobiepaństwo,itp słowa można tu przytoczyć . Nie słuchanie społeczeństwa przez "Partie Obłudy," to dzisiaj mamy tego efekty. Ta wredna opcja polityczna winna zejśc ze sceny politycznej ,jak najszybciej, bo niszczy nasze wspólne dobro jakim jest nasz ukochana Polska.Takim przykładem dyletanctwa ,nichlujstwa i braku umiejetnosci rzadzenia jest też rozkopany od lat. Stadion Ślaski/Narodowy/.Taki stan braku kompetencj rzadzących można opisywac w nieskończoność.-pozdrawiam
 • elka2312
  Opisana tu sytuacja traktowania Stowarzyszenia NASZ PARK przez urzędników PO to przykład braku szacunku dla społecznego zaangażowania się "zwykłych ludzi" w sprawy zachowania terenów i obiektów Parku dla kolejnych pokoleń.

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Czy kolejny, oszukańczy zwrot na tzw.„zwykłych ludzi”?. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla