01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Oddech ulgi Godlewskiego: no i udało się!

Drukuj
Opublikowano Super User

      Tak zapewne odetchnął  Godlewski w momencie podpisywania umowy z nowym inwestorem Wesołego Miasteczka -  firmą TMR.  Chodzi mianowicie o to, że nikt nie będzie go już rozliczał  z bezsensownego zakupu złomu tj. nowych-starych 26 atrakcji z likwidowanego w  Danii parku rozrywki za kwotę 1.814 tys. złotych oraz wydania  w roku oku 2014  - 3.033,4 tys. zł na dokumentację projektową  oraz wykonanie części montażu  tych urządzeń rozrywkowych. 
Faktycznie to żaden z terminów uruchomienia tych "atrakcji"  w Wesołym Miasteczku nie został dotrzymany.
    
Wg warunków przetargu  37/B/DTA/13 ogłoszonego  na demontaż i transport urządzeń z Danii oraz ich przechowanie i montaż w Wesołym Miasteczku ( wg już  wówczas znanego planu zagospodarowania tych urządzeń)  termin uruchomienia  wszystkich urządzeń, z wyjątkiem dwóch największych,  wskazano na rok 2014,  a tych ostatnich na rok 2015.  Terminy te obowiązywały także firmę,  która ten przetarg wygrała na kwotę 2.693 tys. zł  i z którą zawarto umowę.  Dlaczego więc wydano 3,033 miliona zł

skoro  24  urządzenia rozrywkowe nie są uruchomione, czy zmieniono warunki umowy z wykonawcą, ile jeszcze będzie kosztować  uruchomienie urządzeń z Danii?  Można by się tym nie przejmować, bo Wesołe Miasteczko jest już w rękach nowej spółki z inwestorem i będzie to głównie jego problem, ale przecież wydano prawie 5 milionów złotych z kasy WPKiW bez widocznego efektu. Kto zrobił na tym interes?  kto kogo wprowadził w błąd?  kto podjął złe nieprzemyślane  a może rozmyślne decyzje?  A dodać należy, że wydatki spółki WPKiW  na zakup i sprowadzenie urządzeń z Danii  odbiły się na wyniku finansowym spółki, który piąty rok   z kolei jest ujemny.
       Przed  dokonaniem  zakupu (na kredyt z BS w Cieszynie ) i  po przetransportowaniu  urządzeń do Polski  wskazane wyżej  terminy ich uruchomienia   potwierdzał dyrektor Wesołego Miasteczka w Gazecie Parkowej oraz w innych mediach. Chodziło bowiem o to, by przekonać właściciela Parku (Zarząd Województwa  Śląskiego) i radę nadzorczą,  jakim to wspaniałym pomysłem  jest zakup  starych urządzeń z Danii i jak  ich uruchomienie poprawi wizerunek  upadającego Wesołego Miasteczka.
Wg wywiadu dyr. Cebuli  udzielonego ostatnio Dziennikowi Zachodniemu -  w roku 2015 ma być uruchomionych  10 urządzeń z  Danii, kolejne w latach nastepnych;  wg  katowice.gazeta.pl  wszystkie atrakcje z duńskiego parku mają pojawić się do 2017 roku.
Potwierdza to  nasze spostrzeżenia i daje wiele do myślenia. Koniecznym byłoby znaleźć odpowiedź na wymienione wyżej pytania. Ale czy to w tej sytuacji jest możliwe?

Komentarzy (4)

 • Paweł
  Do wszystkich normalnych Chorzowian. Czy wiecie, że chorzowscy kibole zdobyli tytuł mistrzów świata w bandytyźmie -zawody na Łotwie. Kotala zamiast pracować tańczy z emerytami.
 • Don Pedro
  Panie Piotrze chyba nie dość długo przygląda się pan pracy Godlewskiego. Ja w każdym razie interesowałem się różnymi problemami poruszanymi przez stowarzyszenie wtedy, gdy nie było strony internetowej, a wieści z parku publikowane były w Kukloku. Tą gazetkę można było dostać po znajomości w kiosku. Moim skromnym zdaniem Godlewski do pięt nie dorasta swojemu poprzednikowi. Tamten coś robił, Godlewski wszystko likwiduje. Projekt Elka to też Kotala, Godlewski jedynie projekt zrealizował.
 • jan
  P.Piotrze jest mi przykro,że dysponuje Pan małą wiedzą na temat zarządzania Parkiem.Wydaje się bezsensownie pieniądze,większość pod publiczkę.Kąpielisko Fala zaniedbane,nie remontowane, brak dopływu wody do stawu "Hutnik" przez co nie ma jej w Perkozie,Przystań od lat remontowana,wycięto ponad 10tys drzew bez sensu, tworzy się dodatkowe spółki,by doić bezzasadnie WPKIW itp.WMiasteczko będzie przykładem jak PO/partia obłudy/pozbywa się naszego wspólnego dobra.Taki to obraz gospodarowania Prezesa
 • Piotr
  Mam nieodparte wrażenie, że wam w żadnej mierze nie chodzi o dobro Parku tylko szukacie wszelkich sposobów jak tu "dopie....rzyć" Godlewskiemu. Wasze komentarze są zawsze "na nie" niezależnie od tego czy w Parku coś lepszego czy gorszego się wydarzy. Chcecie wytykać błędy - róbcie to, ale jeszcze nie widziałem napisanej tutaj żadnej pozytywnej rzeczy o Parku, a jest takich trochę w ostatnich latach.

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Oddech ulgi Godlewskiego: no i udało się! . Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla