01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

SENIORZY W PARKU KARTĄ PRZETARGOWĄ ( WYBORCZĄ) DLA KANDYDATÓW PLATFORMY

Drukuj
Opublikowano Super User

      No i nie doczekaliśmy się w kwietniowej Tubie Parkowej odpowiedzi na najbardziej nurtujące użytkowników Parku pytania. Bo przecież Tuba nie jest dla użytkowników Parku tylko dla polityków.
Nie dowiedzieliśmy się więc  między innymi:
- czy wyremontują i kiedy  uruchomią nieczynne od 2 lat  fontanny w alei przy dużym stawie,
- czy wyremontują baseny i infrastrukturę Fali i kiedy przewidują jej otwarcie ,
- kiedy otwarta zostanie kawiarnia Przystań po 8 letnim remoncie itp..

   W Gazecie Parkowej mamy natomiast informację i to od samego słońca parku, że przyspieszono odbycie III Kongresu Seniora, a to nie dlatego bynajmniej, że jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego ( ha,ha,ha,), ale żeby cyt. „ utrzymać tempo dyskusji o potrzebach społecznej i ekonomicznej zmiany, jaką musi przejść nasz kraj w związku z rosnącą populacją grupy seniorów”.

Ile w tej wypowiedzi  prezesa hipokryzji i fałszu nasi Czytelnicy ocenią sami.  Bo przecież śmiech bierze, jak to prezes martwi się o seniorów! Seniorzy są mu  potrzebni, ponieważ obiecał kandydatom Buzkowi i Olbrychtowi, że zrobi im mocne wejście i reklamę

 np. honorowym patronatem, bądź umożliwieniem jakieś mniej lub bardziej pustej wypowiedzi podczas kongresu, jeżeli zorganizuje go nie we wrześniu jak w poprzednich latach, ale 19 maja br  tuż przed samymi wyborami.  Mamy nadzieję, że ten myk się nie uda, a ponieważ wszyscy mamy krótką pamięć warto przypomnieć  „dokonania” kandydatów do tej europejskiej kasy. Zbyt wiele im „zawdzięczamy”, by zapomnieć.

Rządowi pod przewodnictwem Jerzego Buzka  - (dziś kandydat jedynka na liście PO), pamiętamy i przypominamy odpowiedzialność za:

 ·    likwidację  kopalń  i bezrobocie   - choć dzisiaj Tusk-guru platformy mówi, że będziemy walczyć w Brukseli o utrzymanie możliwości wytwarzania energii z paliw stałych czyli z węgla kamiennego i brunatnego. Kandydat  Buzek natomiast uśmiecha się  i patronuje wszystkiemu co tylko możliwe, by się pokazać i udawać, że upadek przemysłu i likwidacja kopalń to nie on;

  wdrożenie reformy emerytalnej, w wyniku której w systemu emerytalnego wyciekło kilkadziesiąt miliardów złotych, skonsumowane przez  OFE.  Tusk-guru platformy, który kibicował reformie dzisiaj ogłasza, że pozostanie w  ZUS-ie, gdyż ma do niego zaufanie.
Z drugiej strony, gdy chodzi  np. o podwyżki świadczeń słyszymy, że ZUS czeka bankructwo i niezdolność do wypłaty należnych emerytur, rent, zasiłków. Kandydat  Buzek  natomiast jeszcze próbował bronić tego skorumpowanego rozwiązania.

 ·    wdrożenie reformy  systemu ochrony zdrowia dzięki czemu mamy „wolny”  i szybki (często nawet 3 lata) dostęp do lekarza  specjalisty czy też szpitala, gdy chodzi o specjalistyczne zabiegi np.; endoproteza stawu biodrowego, jaskra, leczenie nowotworów  itp. Kolejki nie dotyczą  oczywiście wybrańców narodu.

 1 Maja  kandydat Buzek także nie stracił okazji, by się uśmiechać, rozdawać  w Parku tort z okazji 10-lecia wstąpienia do Unii, zrobić sobie zdjęcie z zespołem Śląsk mając nadzieję, że Ślązacy zapomną  o jego „dokonaniach”.

Czynnemu  europosłowi    Janowi Olbrychtowi -  (członek BOTox-u znanyczytelnikom z cyklu „Nasz mały ambergold GODGATE”)  też należy zapamiętać,

 ·     że niczego nie zrobił w europarlamencie dla naszego regionu ani poza nim choć w Tubie Parkowej chwali się  intergrupą URBAN, która pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju miast również w sprawach społecznych, starzenia się itd.
·     że jako swojego  doradcę zatrudnił jako dobry wujek „marnie” opłacanego ( tylko 5 średnich płac krajowych) prezesa WPKiW  Godlewskiego oraz rozpostarł nad nim parasol ochronny, nie dopuszczając do rozliczenia jego działań i odwołania ze stanowiska.

 Po obejrzeniu „Wiadomości”  dniu 1 maja o 19,30  poświęconych  osiągnięciom  poszczególnych regionów naszego kraju w okresie ostatnich 10 lat  nasuwa się refleksja natury ogólnej. Za panowania platformy, kiedy Polska całymi garściami korzystała  z funduszy unijnych, by odmienić swoje oblicze -  Śląsk  stanął w miejscu, jak był szary-  taki pozostał. Po pokazaniu dobrych przykładów wykorzystania środków unijnych z Trójmiasta,  Lublina i ściany wschodniej telewizja publiczna pokazała  Bytom, jako przykład braku zmiany. Stało się tak   dzięki niekompetentnym, nieudolnym  i skorumpowanym  władzom i urzędnikom „śląskiej platformerskiej rodziny na swoim”.  Nikt nie poniósł do tej pory odpowiedzialności za ten stan rzeczy (marszałkowie, wojewodowie, kolesie prezesi: Kolei śląskich, WPKiW, GPW, kompani węglowych itd.. Jak długo jeszcze?

 

 

 

 

Komentarzy (2)

 • tojfel
  Co zrobić, aby poprawić stan bezpieczeństwa w parku? Naradę!
  Jak poprawić chodniki? Przez naradę.
  Jak zapobiec dodatniemu wynikowi finansowemu ? Naradą i uchwałą.
  itd., itp.
  (Rzecz w tym, że ci smutni faceci (obecny zarząd WPKiW, a podobno niebawem ma się zmienić)ciągle uważają, że rzecz uchwaloną lub obgadaną można uważać za wykonaną. Czym więcej narad
  i uchwał, tym szybszy postęp i rozwój. To łatwe).
 • Jan
  sama prawda ,zachodzi tylko pytanie. czy mieszkańcy Ślaska ponownie zostaną zaślepieni przy wyborach do Europarlamentu i zagłosują na tych nieudaczników gospodarczych, takich jak prof. Buzek i Pan Olbrycht.Likwidacja kopaln i innego przemysłu to ich "dzieło".Przez takich zarządzających z POlski "ucieka" młode wykształcone pokolenie..Gdzie nie spojrzeć, miasta zamierają a europarlamentarzyści, jakby byli ślepi i niedorozwinięci, lub "są "przekupieni i głoszą peamy o rozwoju naszego regionu,

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 SENIORZY W PARKU KARTĄ PRZETARGOWĄ ( WYBORCZĄ) DLA KANDYDATÓW PLATFORMY. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla