01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Dalej twierdzimy, że ”strefa zadaszona” (czytaj: market) to najważniejszy etap modernizacji Śląskiego Wesołego Miasteczka ! Czy chodzi o przechwycenie zasobów WPKiW ?

Drukuj
Opublikowano Super User

Po dwóch miesiącach od naszego wystąpienia do Zarządu Województwa w sprawie planowanej,  skandalicznej modernizacji Wesołego Miasteczka  otrzymaliśmy nareszcie odpowiedź od rady nadzorczej WPKiW  z której wynika, że wszystkie „porąbane” pomysły prezesa  tym razem za podszeptem zewnętrznego konsultanta Business Consulting sp. z o.o. z Katowic oraz doradcy- spółki PwC znajdują poparcie rady nadzorczej działającej z nadania właściciela WPKiW  tj. Zarządu Województwa Śląskiego.
Chodzi o to, by w pierwszym etapie  w rejonie głównego wejścia do  WM  wybudować 1 hektarową halę, w której znaczącą część  zajmie strefa gastronomii i strefa  zakupów dla grupy docelowej , jaką są dzieci w przedziale 4-14 lat.
Kupno nowych, atrakcyjnych urządzeń rozrywkowych to wg projektu dalsza perspektywa.

 Mają nas użytkowników „zafascynować”  "Filiżanki"   oraz nieczynny i przeznaczony do naprawy wylizingowany "sky flyer",( które miały być hitami 2013r. łącznie z plażą, leżakami na upał, sztuczną trawą)  i inne „stare-nowe”   urządzenia rozrywkowe sprowadzone z Danii dzięki  kredytowi udzielonemu przez  Bank Spółdzielczy w Cieszynie. Uruchomienie karuzeli Filiżanki, może też sky flyer  i  tych  urządzeń z Danii jak informuje zarząd WPKiW będzie następować w roku 2014 i 2015. Tymczasem trwa rozbiórka  i likwidacja wielu urządzeń, które nie tak dawno kosztem 6 milionów złotych wykupionych zostało od poprzednich prywatnych właścicieli.
       Zarząd Województwa, do którego występowaliśmy pismem 25 listopada 2013 mając w regionie wiele „pasztetów” do przełknięcia ignoruje wszelkie racjonalne uwagi dot. modernizacji WM i jest ślepy i głuchy na argumenty, jakie mu przedstawiliśmy, że istotą dobrego parku rozrywki są atrakcyjne, nowe a nie zdezelowane urządzenia rozrywkowe. Tymczasem, idąc metodą faktów dokonanych,  w Parku kontynuuje się montowanie finansowania inwestycji hali nazywanej  co rusz inaczej, a to halą, a to strefą zadaszoną – (indoor)   i  liczy na szybki interes handlowy,  nie wiadomo tylko dla kogo korzystny. Prywatyzując świetnie położony  teren WM poprzez  włączenie go  do spółki z przyszłym inwestorem  Wojewódzki Park  Kultury i Wypoczynku, straci bezpowrotnie   ten teren, który  wg założeń projektantów  i budowniczych jest i powinien pozostać jego integralną   częścią.
      
Będzie to kolejny przykład  dzikiej prywatyzacji przestrzeni publicznej  realizowanej  przez i na korzyść wąskiej grupy interesów!

 

 

 

Komentarzy (0)

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Dalej twierdzimy, że ”strefa zadaszona” (czytaj: market) to najważniejszy etap modernizacji Śląskiego Wesołego Miasteczka ! Czy chodzi o przechwycenie zasobów WPKiW ?. Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla