01
01
Nasz park ? zobacz
02
02
Koniec Elki zobacz
03
03
(Nie) Wesołe Miasteczko zobacz
04
04
I co dalej z parkiem? zobacz

Jak wygląda realizacja jednego z przetargów ogłoszonych przez specjalistów WPKiW?

Drukuj
Opublikowano Super User

         Pierwszy likwidator  WPKiW postanowił w ubiegłym roku wyburzyć zdewastowane obiekty gospodarcze przy alei Klonowej  na  terenie  byłego ogrodnictwa WPKiW.  Dobrze, jeżeli  przygotowuje  się grunt pod Śląskie Miejsce Spotkań, byle nie pod deweloperkę, gdy przyjdzie  spółce pokryć straty   finansowe za lata 2011-2013, czy też zapłacić karę za nielegalną wycinkę drzew.
       Ogłoszony na okoliczność wyburzeń przetarg wygrała firma

F.H.ITOS, wartość zamówienia brutto 177.120 zł, termin wykonania:  15 maj 2013 –wyburzenie brodzika na Fali;  30 czerwiec 2013 – opracowanie dokumentacji, wyburzenie obiektów od 8- 21 wg specyfikacji, wywiezienie i utylizacja gruzu i materiałów po wyburzeniu, wyrównanie terenu, trawa w rulonach.
Należy zapytać : jak specjaliści WPKiW rozliczyli wykonawcę  robót,  skoro na dzień dzisiejszy ( tj. po 7 miesiącach od upływu terminu zakończenia robót )  brodzik zasypany, część obiektów wyburzona, b. kotłownia i budynek gospodarczy przy niej nie rozebrane,  gruz i materiały po rozbiórce  spryzmowane zalegają teren. Po wykonawcy nie ma śladu.

Komentarzy (0)

pozostało 500 znaków

Cancel or

2011 Jak wygląda realizacja jednego z przetargów ogłoszonych przez specjalistów WPKiW? . Stowarzyszenie "Nasz Park"
Joomla