Koleżaniki , Koledzy,  Członkowie  i  Przyjaciele  Stowarzyszenia NASZ PARK

      Poniżej załączamy  informację, która ukazała się na stronie Parku Śląskiego oraz FB  o organizowanej przez Park Śląski
w dniu 20 pażdziernika   KROKUSOWEJ NIEDZIELI, podczas której  oprócz sadzenia  cebulek krokusów posadzimy  dęba  na pamiątkę długoletniego lidera  naszego Stowarzyszenia  Gerarda Mądrego.
Zarząd Stowarzyszenia  zaprasza  do licznego udziału  z rodzinami w tej akcji  oraz dziękuje za jej zorganizowanie  Zarządowi WPKiW SA. 

KROKUSOWA NIEDZIELA - Informacja szczegółowa

     Park Śląski zaprasza na wspólne sadzenie cebulek krokusów. 20 października, podczas „Krokusowej niedzieli” zasadzimy aż 10 tysięcy roślin. Tego dnia zostanie posadzony też dąb, który upamiętni zmarłego w zeszłym roku Gerarda Mądrego, społecznika i twórcę Stowarzyszenia „Nasz Park”. Po długiej i niezbyt kolorowej zimie kwitnące krokusy dają zawsze dużo radości i zapowiadają, że za chwilę cała przyroda obudzi się do życia. Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się te zasadzone w Rosarium. Wiosną będzie je można podziwiając też w innym miejscu.
      Krokusy zostaną bowiem posadzone na promenadzie generała Jerzego Ziętka w trzech podstawowych kolorach: żółtym, białym i fioletowym. Szansę na zasadzenie tych roślin będą mieli wszyscy chętni, którzy między godziną 11 a 14 pojawią się za Kanałem Regatowym w kierunku ulicy Złotej. Sadzenie zostanie przygotowane na środkowych trawnikach. Pracownicy działu zieleni będą rozdawać cebulki i pokazywać, jak właściwie i w jakich odstępach wkopać te rośliny w ziemię. Każde tego typu działanie ma też na celu edukację, bo uczestnicy będą mogli o krokusach dowiedzieć się czegoś więcej. A czekanie na to aż zakwitną i będą zwiastować przyszłoroczną wiosnę na pewno będzie dodatkowym atutem, który najpewniej nie raz przyciągnie
w to miejsce osoby biorące udział w naszej akcji.
       20 października za mostem przy alei Głównej o godzinie 14 zostanie zasadzony też Dąb Gerard. W ten sposób zostanie
w Parku Śląskim upamiętniony Gerard Mądry, społecznik, bardzo zaangażowany w ochronę parku i jego przyrody, który zmarł
w grudniu zeszłego roku.  Dąb szypułkowy już w rósł w tym miejscu. Wymieniliśmy w tym miejscu ziemię i przygotowaliśmy teren. Zasadzone drzewo będzie miało około trzech metrów wysokości. Pan Gerard był bardzo zaangażowany w życie parku. Upamiętnienie go w ten sposób jest jak najbardziej zasadne.